Сергій Покорний

Вісім років був військовим, а тепер знайшов собі нову професію у цивільному житті!

Мені 33 роки, одружений, маю двійко дітей. Зараз працюю начальником сектору ІТ Західної філії банку «Фінанси та кредит». Мій підрозділ займається серверами та мережею філії, планує нові архітектурні рішення для покращення роботи. Також ми забезпечуємо безпеку роботи серверів та мережі.

Чому ви обрали саме цю професію?

Попереднім місцем моєї роботи, якщо так можна висловитись, були Збройні сили України (ЗСУ): захисту Батьківщини я присвятив вісім років, брав участь в миротворчих операціях, але так склались обставини, що довелось піти у запас. Перед звільненням я задумався про подальше життя, в свій час я закінчив політехнічний коледж за спеціальностю «Технічне обслуговування ЕОТ» та й під час служби працював з обчислювальною технікою (автоматизовані системи управління), тому й своє подальше життя вирішив пов’язати з інформаційними технологіями. Саме в цей час мені потрапила на очі інформація про КА «ШАГ», в якій я й вирішив підвищити свій професійний рівень.

Під час вступу я вагався, на який напрям піти – програмування чи системне адміністрування, але оскільки на момент навчання на першому семестрі я вже працював в банку на посаді інженера, то й  вибір стався сам собою.

Напрям адміністрування здається мені перспективним, тому що на цьому етапі розвитку нашого суспільства значний вплив має автоматизація виробничого процесу, отже, справжні професіонали в галузі ІТ завжди будуть потрібні.

Під час навчання в Комп’ютерній Академії ШАГ та подальшої самоосвіти я зрозумів, що в нашій професії необхідно постійно вдосконалюватись, аби «втриматись на плаву» та досягти вищого рівня. Зараз на роботі нерідко виникають цікаві проблеми з забезпечення безперервності роботи нашої організації, завжди їхнє вирішення приносить мені задоволення, незалежно від того, чи це самостійне вирішення чи робота в колективі.

Ваші досягнення

Мій підрозділ, до складу якого входить 7 спеціалістів, обслуговує роботу відділень банку «Фінанси та кредит» у 4-х областях Західного регіону. Головним завданням нашого відділу є забезпечення бездоганної роботи мережі та всіх інших систем комунікації філії.

Важливим в роботі системного адміністратора є не тільки професійні якості, а й вміння організувати роботу персоналу: наприклад, перекласти свою професійну мову на слова,  зрозумілі простому менеджеру, який обслуговує відвідувачів банку. Така взаємодія допомагає швидше виявляти збої в роботі, виправляти їх, а інколи й уникати.

Але найзначнішим своїм досягненням я вважаю те, що одразу знайшов свою нішу в цивільному житті.

Навчання в Комп’ютерній Академії ШАГ

Навчання в Академії відрізняється від навчання в інших закладах тим, що немає необхідності повторно вивчати загальноосвітні предмети, які й так викладають у всіх ВНЗ, а є можливість максимально зосередитись тільки на тому, що треба. Загалом, навчання тут виправдало усі мої надії – на мою думку, немає некорисних знань, усе колись згодиться в житті.

Рекомендації майбутнім студентам

Теперішнім студентам хотілося б побажати успіхів у навчанні й порадити, не дивлячись на високий рівень викладання предметів в Академії, самостійно розширювати свої професійні навички та поглиблювати знання в професії, яку вони собі обрали.

Якщо ви ще роздумуєте – «бути чи не бути» — знайте, якщо ви плануєте працювати у  галузі ІТ, то в Академії отримаєте багато корисних знань. Була думка в мене спробувати розвинути в собі ще навички програмування, оскільки частково така необхідність є, проте зараз в мене на це не вистачає часу.