Віктор Калініченко

Вища освіта — ще не показник кваліфікації

У моїй родині майже всі якщо не юристи, то економісти, тому і я після школи вирішив підтримати сімейну традицію і спробував вступити на економічний факультет Львівського Національного університету ім. Ів. Франка. Проте недобрав балів і в результаті так вищої освіти і не отримав.

Але, оскільки ще в школі захоплювався комп’ютерною технікою, впродовж 2 років обслуговував фірми та організації як системний адміністратор: закуповував техніку, налаштовував сервери та мережі, усував неполадки. Запрошували допомагати штатним адмінам на різні фірми, зокрема і у Львівську обласну раду.

Чому ви обрали саме цю професію?

kalinichenkoЖиття так склалось, хотів бути економістом, розглядав юридичний факультет, бухгалтерію. Але після закінчення школи мені легко давалась робота з технікою, а також компютери були моїм хобі.

Ваші досягнення

Під час навчання в Академії отримав першу офіційну роботу в компанії “Альфа-Нафта”, займався обліком нафтопродуктів, обробляв бази даних, також займався логістикою.

Після завершення ШАГу отримав роботу системного адміністратора в групі компаній “Фокстрот”.

Потрапив в компанію в перехідний період, коли змінювалась, а саме розширювалась структура компанії, відповідно були потрібні люди для нового ІТ-відділу. Помітили мій потенціал, тому за півроку роботи став керівником  відділу інформаційних технологій компаній “Фокстрот” Західного регіону.

Працюю там вже 4 роки. Мій відділ обслуговує 42 точки продажу Західного регіону, а також офісні та складські приміщення, до 500 робочих станцій.

Керую новими проектами, персоналом. Впроваджуємо білінгові системи та автоматизований моніторинг якості обслуговування при продажах послуг й сервісів.

Навчання у Комп’ютерній Академії ШАГ

Я працював так би мовити вільнонайманим працівником, обслуговуючи як адмін різні компанії, непогано в мене це виходило, адже добре вивчив практику. Проте з часом я побачив, що зі складнішими завданнями все важче давати раду. Мені бракувало сучасних теоретичних знань, які б допомагали мені аналізувати ситуацію, швидше моделювати її вирішення, а також проектувати нові технологічні рішення для компаній, адже вимоги до спеціалістів мого профілю теж постійно зростали.

Відповідно я почав шукати, де я це можу вивчити. Побачив рекламу ШАГу. Спробував. Тоді навчання тривало ще 1,5 роки, півроку вчили 3 напрямки (програмування, адміністрування, дизайн), потім обрав адміністрування.

Основним викладачем був Андрій Абзятов. Ми з Андрієм потоваришували. Він дуже багато знав теорії, я – практики. Ми змогли це поєднати. Подобався виклад інформації викладачами. Навіть ті речі які знав, розказували так цікаво, що було що послухати другий раз.

Поради майбутнім студентам

Якщо людина хоче займатись комп’ютерами, немає значення яким напрямком — рекомендую Академію. А вже на місці вона зможе визначитись, яка саме галузь їй більше до душі.