Оксана Єфімова

Project Мanager, freelancerIAC Seven
У навчанні в ШАГу ціную, те що студентам подавали не давно “заїжджений” матеріал, а лиш те, що є актуальним на ринку праці

Оксана Єфімова, львів’янка, але майже рік живе в Канаді. У 2012 закінчила Львівську філію КА ШАГ, вивчала web-дизайн. В ІТ 4 роки. Починала з web-майстра, згодом QA, потім QA Lead, PM в компанії IAC Seven.

Єфімова
«Я шукала можливість спробувати себе в сфері IT, і звісно навчання було першим логічним кроком до цього. Про ШАГ я дізналась від друзів, куди ж без них  Відгуки про Академію були схвальними, потім я особисто поспілкувалась з викладачами і вирішила, що хочу спробувати».

Навчання в ШАГу

Навчання мені запам’яталось дружньою атмосферою в групі і молодими, але досвідченими викладачами, які завжди були в курсі актуальних тенденцій в сфері IT. Дуже корисно було отримувати знання від людей, які мають не лише теоретичний, але й практичний досвід в даній галузі. Важливим фактором було також те, що викладачі, як і студенти, не просто подавали певний матеріал, а й отримували задоволення від самого процесу розбору усіх деталей, від спроб освоїти нові технології чи реалізувати якісь нові задуми. Також ціную те, що ми вчили не давно “заїжджений” матеріал, а саме те, що є актуальним на даний момент на ринку і те, що скоро увійде в тренд.

Кар’єра

Я починала кар’єру ІТ-спеціаліста з web-майстра і згодом дійшла до позиції Project Manager в IT компанії. До 2015 року я працювала в аутсорсинговій компанії SEVEN, спершу QA, потім QA Lead, а далі переважно я була PM. Ми працювали з компаніями з найрізноманітніших країн: Австралія, США, країни Західної Європи та Азії. Що я роблю зараз? Я знову навчаюсь! Мені пощастило, бо життя подарувало мені можливість повчитись закордоном, вдосконалити свої знання англійської мови та отримати додаткову освіту в сфері IT. Хочу використати цю можливість по максимуму, щоб повернутись до роботи більш кваліфікованим спеціалістом.

ІТ – це безмежні можливості

IT — це можливість постійного розвитку: розвитку себе як спеціаліста, розвитку в плані кар’єрних перспектив. Це галузь, яка дозволяє чесно працювати і отримувати справедливу оплату своєї праці. Що ж до особистого розвитку, то люди з якими ти співпрацюєш в IT однозначно лишають свій відбиток: хтось мотивує тягнутись вище, хтось підштовхує в спину, хтось дає руку і підставляє плече. IT відкриває перед людиною увесь світ: клієнти з різноманітних країн, команди розробників з різними національними традиціями і підходами до робочого процесу, можливість відряджень за кордон, обмін знаннями та досвідом. Ну і чудова можливість відвідувати тренінги, які часто організовують компанії-роботодавці, це гарна можливість вдосконалювати свої знання, а також покращувати володіння іноземними мовами.

Поради студентам

Вчитись, вчитись і ще раз вчитись. Якщо у людини з’явилась можливість щось вивчити, то цією можливістю потрібно скористатись! Усі здобуті знання — це цінна інвестиція в самого себе. Це те, що завжди буде з тобою, це один з факторів, що формують твою вартість як спеціаліста. Важливо, якщо є можливість, одразу закріплювати отримані знання практикою. Не чекати коли наберешся досвіду, не чекати поки вивчиш перше/друге/третє… Досвід здобувається під час роботи, знання краще закріплюються на практиці. Продовжуй вчитись, але в той же час починай застосовувати знання в роботі. Навіть якщо на початку здається, що ти ще зовсім “зелений”, що нема досвіду і взагалі ти не впевнений — все рівно пробуй. Чим більше спроб — тим більше шансів, що усе вийде!