Костянтин Коломак

Шкодую, що пізно схаменувся і не пішов вчитись раніше!

Працюю художником-дизайнером у ТОВ «Видавнича група „Нова інформація”», що випускає такі загальноукраїнські видання як журнал «Країна», «Газета по-українськи». Виготовляю графічну рекламу, розробляю фірмові стилі, дизайн упаковки, а також займаюсь інфографікою.

Чому ви обрали саме цю професію?

До Академії я працював на залізниці, робота була зовсім нецікава! Це факт! Хотілося щось поміняти — мені здавалося, що ШАГ  надасть мені можливість змінити своє життя (як би голосно це не звучало). Спершу думав, що програміст з мене буде хороший, але вже протягом навчання зрозумів, що мені цікавіше займатись графікою. Так я й почав свій шлях дизайнера, і зовсім не шкодую про свій вибір.

Ваші досягнення

У нашій компанії я посідаю одну з ключових посад з підготовки поліграфічної продукції, виконую найвідповідальніші проекти. Це все було б неможливо без Академії! Ще під час навчання в мене було декілька успішних проектів, серед яких розробка фірмового стилю для рекламної агенції «ФАМА»,  візуалізація інтер’єру 3-х кімнатної квартири тощо.

Теперішня моя робота, окрім доходу, дає відчуття свободи. Раніше я працював на залізниці -ця структура, якщо так можна висловитися, доволі закомплексована. Все має бути чітко! Ніяких кроків вліво чи вправо! Я віддав залізниці 12 років свого життя (5 років навчання у виші та 7 років інженером у депо) і шкодую, що не відкрив для себе «ШАГ» раніше.

Основним моїм хобі є гра на гітарі, щоправда, я не майстер у цій справі (хоча хотілося б), але намагаюсь викроїти хоча б пару хвильок на те, аби «побринчати» улюблені мотиви, поспівати собі чи для своєї сім’ї. А ще я страшенно люблю слухати рок-музику, і обов’язково так, щоб було чути не тільки мені, але й іншим ))).

Кумедні випадки

Один з плюсів Академії — її викладачі, які знають свій предмет не просто з підручників, а з власного досвіду. Завдяки їм я відкрив багато усіляких «приколів» у програмах, про які наші газетні дизайнери навіть не здогадувались. Тепер вони дивляться на мене не як на жовторотика, який займає місце і палить даремно електроенергію, а як на професіонала своєї справи, першокласного дизайнера, якому є чого навчити «старичків» =)

Колись ще у школі я читав книжку «Комарра» Лоїс Макмастер Буджолт. І там є просто захопливі рядки, які заставляють замислитись над своїм життям. Ось вони: «Между намерением и исполнением желаемого всегда лежит преграда. Между намерением и исполнением желаемого всегда помехой стоит хрупкая человеческая жизнь.»

Навчання у Комп’ютерній Академії ШАГ

Основною відмінністю ШАГу є те, що тут не «ллють водичку», а дають тільки необхідне! Якби мені довелося займатись самонавчанням, навіть не знаю, скільки б на це в мене пішло часу. А тут все «розжували» та подали готове на тарілочці.

Завдяки Комп’ютерній Академії ШАГ я відкрив для себе світ дизайну, почав цікавитись інтер’єрами після вивчення програми 3dsmax. У майбутньому думаю пов’язати свою роботу саме із цією галуззю.

Моє уявлення про професію дизайнера змінилося кардинально: до ШАГу я тільки теоретично уявляв, чим має займатись дизайнер, а чим він керується у своїй роботі – це для мене було загадкою. Зараз це згадую з усмішкою.

Поради майбутнім студентам

Для тих, хто тільки думає вступати чи ні – скажу однозначно: «Звичайно поступати, і навіть не вагатись!». Я лише шкодую, що пізно схаменувся і не пішов вчитись раніше. У вас же є всі шанси не зробити цієї помилки.

Для тих хто вже вчиться, хочу сказати, аби не відкладали на потім самостійне опрацювання тем, які пройшли в Академії — треба рухатись по гарячих слідах, інакше потім буде дуже важко надолужити згаяний час. З кожним роком у програмі Академії з’являються нові предмети і я часто подумую, а чи не піти собі знову на навчання ))) Час покаже.

Роботи Костянтина Коломака