Микола Кушка

Коли ти йдеш до мети – весь світ змовляється, щоб тобі допомогти!

Я працюю веб-розробником під брендом KUDEST. Зазвичай беру активну участь у всіх проектах, над  якими працює моя студія, здебільшого виконую роботу html-css-верстальника та дизайнера. Серед наших клієнтів є львівські, київські та закордонні фірми та організації.

Чому ви вибрали цю професію?

Моєю великою, ще дитячою, мрією було стати медиком, а саме – хірургом. Проте стати ним я не зміг, оскільки навчання було занадто дорогим для моїх батьків. Отже, свою долю я взяв у свої руки.

Відслужив армію. І щоб отримувати певний дохід, почав працювати вантажником, а пізніше охоронцем. А оскільки робота в охороні передбачає вільний час, який можна використати для самонавчання, – я саме так і вчинив.

Окрім того, мені вдалось вступити на навчання до одного з львівських вишів на комп’ютерну спеціальність. Відтоді я почав працювати оператором ПК в одній із львівських газет, де власне і зрозумів, що комп’ютер – це для мене. Завдяки своїй наполегливості та бажанню вчитись я дуже швидко зміг (завдяки колегам по роботі) опанувати газетне верстання і невдовзі мені запропонували посаду верстальника-дизайнера.

Саме в цей час я почав активно цікавитись веб-дизайном та розробкою сайтів. Навіть зробив кілька власних проектів, після чого мені запропонували зробити сайт газети «Афіша». Я зміг втілити цей проект, проте відчував брак знань, які здобувати поміж роботою було досить важко. Тому й замислився, де у Львові я зможу отримати знання у сфері інтернет-технологій та практичні навички з розробки сайтів… У 2003 році, коли я, власне, почав пошуки навчального закладу, дізнався що у Львові відкрилась філія Комп’ютерної Академії ШАГ.

Досягнення

Окрім роботи над власними проектами, на яких я фактично вчився, довелось паралельно працювати у газетах «Афіша» та «Львівська газета», де поєднував роботу верстальника та адміністратора сайту.  Далі став учасником проектів студії дизайну «KUDEST» та інших компаній. Спочатку основними моїми клієнтами були друзі та знайомі друзів, але оскільки роботи були виконані якісно, досить швидко почали з’являтись замовлення зі сторони.

Навчання в Комп’ютерній Академії ШАГ

Мій випуск був другим випуском Львівської філії. Після загального семестру я обрав напрямок графіки та веб-дизайну. Навчання за таким графіком, як в Академії, мені дуже підходило, оскільки я міг працювати і одночасно навчатись. Три години занять на день  дозволяли і отримувати нові знання, і нормально працювати. Найцікавіше було на парах у викладачів, які мали практичний досвід і радо ним ділились.

Я оцінив, що ще під час навчання від партнерів Академії надходили реальні пропозиції роботи, дуже часто самі викладачі допомагали студентам працевлаштуватись. Але окрім навчання, мені теж запам’ятався випускний, який проходив у клубі «Пікассо». Було багато цікавих конкурсів, нагородження кращих студентів і гарна вечірка. Про навчання в мене лишилися теплі спогади!

Поради майбутнім студентам

Як написав Пауло Коельо в своєму «Алхіміку»:  «Коли ти йдеш до мети – весь світ змовляється, щоб тобі допомогти».  В мене була мета – навчитись розробляти якісні сайти, зараз … (про те, що в планах — вголос не розповідають) – я вірю, що приклавши зусиль, я цього досягну!

Тому раджу всім студентам багато працювати над собою: адже в жодному навчальному закладі, жоден викладач не зможе вкласти у вас власні знання – якщо ви не захочете їх отримати. А також не зупиняйтеся на досягнутому  —  ніколи не можна зупинятись у пізнанні нового, а особливо тепер, коли темп життя дуже швидкий, а в інтернет-технологіях – ще швидший.

Роботи Миколи Кушка