Микола Сколоздра

Я працюю над розробкою комп’ютерних рольових ігр

Я ведучий С++ програміст, співзасновник компанії Iron Tower Studio (http://www.irontowerstudio.com/ ), працюю над розробкою комп’ютерних рольових ігр і суміжних проектів.

Чому Ви вибрали саме цю професію?

Це було вирішено ще в часи раннього дитинства, коли відвідував з батьком комп’ютерну аудиторію в університеті, і дивився там,  чим займаються дорослі серйозні дядьки за ЕОМ. Ніколи не згасала і любов до відеоігр. Але між мною і розробкою власних світів, що живуть по заданим мною правилам, стояла нестача знань.

Зараз моя професія програміста дає мені можливість заробляти на прожиття роботою, яка найбільше подобається; широкий діапазон примінення знань, що дозволяє урізноманітнювати навіть робоче часопровення, а також бути затребуваним спеціалістом в будь-якій точці світу. На відміну від більшості професій, всі мої робочі інструменти завжди зі мною – знання і досвід.

Під час самостійної роботи найпершим відкриттям було те, що у цій, як і всіх інших професіях, є не тільки романтична і приваблива сторона, а і свої проблеми та недоліки; та я знайшов шляхи як з ними боротись, організовувати свій час, ефективно ставити перед собою задачі і вирішувати їх.

Ваші досягнення

Одним із головних своїх досягнень вважаю самостійну розробку програмної частини масштабної CRPG «Age of Decadence» (www.irontowerstudio.com)

В якості фрілансера — розробка офісних і спеціалізованих утиліт, веб-сайтів, проектування баз даних.

На майбутнє заплановано дуже цікавий проект сумісно з гейм-дизайнером Браяном Мітсодою, широко відомим за участь в розробці рольової гри «Vampire: The Masquerade – Bloodlines». Також розпочата робота над ігровим проектом «Dead State» (http://www.deadstate.doublebearproductions.com/  ). Це тактична CRPG, яка фокусується на виживанні різношерстної групи людей в умовах зомбі-апокаліпсису. Незважаючи на ранню стадію розробки, проект уже отримав значну увагу від преси та значне коло шанувальників.

Кумедні випадки

В ході написання та тестування ігр цих випадків надто багато, щоб сконцентруватись на якомусь одному – від неочікуваних графічних ефектів, до спонтанних і безглуздих дій штучного інтелекту, який ти сам же ж вчора і запрограмував.

Навчання в Комп’ютерній Академії ШАГ

Навчання в Комп’ютерній Академії ШАГ різко відрізняється від інших навчальних закладів чітким фокусом на вибраній тобою області знань, відсутністю нав’язаних «загальних предметів», ефективнішою системою напівстаціонарного навчання.

Я побоювався більш формального і звичного навчального процесу. Перед вступом мені навіть снився сон, як якийсь викладач відчитує мене за те, що я забув дискету з домашнім завданням. Насправді ж, між студентським і викладацьким складом під час мого навчання існували відносини, скоріше основані на дружбі і взаємоповазі. Ніхто нікого ні до чого не примушував — навчатись хотілось самому.

ШАГ дав мені ті необхідні інструменти – знання і досвід – які мені були необхідні для того, щоб займатись улюбленою справою. Швидко, концентровано, цікаво.

Поради майбутнім студентам

Майбутнім студентам рекомендую визначитись, чого дійсно вони хочуть від життя та IT-кар’єри, і йти в Академію за необхідним стартовим багажем знань. Ніколи не зупинятись лиш на «тому, що задано». Прагнути знати більше, і працювати над тим, щоб стати спеціалістом в своїй справі. Інакше — жодне навчання не допоможе.

Проекти, над якими працював Микола Сколоздра