Володимир Павлійчук

Я – художник в душі, з дитинства

Я займаюся графічним дизайном. Розробляю логотипи, ілюстрації до книжок, роблю верстку книг, фірмові стилі, брендбуки, графічну рекламу, і усе, що відноситься до графічного дизайну.

Я фрілансер. За два роки роботи на фрілансі мною виконано приблизно 500 робіт. Зараз уже маю достатньо високі рейтинги на міжнародних фрілансових ресурсах, що дає мені можливість легко конкурувати з американськими та європейськими дизайнерами. Хоча спочатку було важко. Фріланс – це конкурс, і початківцю доводиться досить багато працювати, щоб отримати замовлення, адже змагатися доводиться з досвідченими фахівцями.

Я – художник в душі, з дитинства. Дизайн для мене – це можливість заробляти гроші і одночасно займатися справою, яка подобається найбільше.

До Комп’ютерної академії навчався в багатьох закладах: Селезіянський університет в Італії, факультет філософії; Українська академія друкарства, Львів, художник-оформлювач. Але головний недолік інших навчальних закладів в тому, що вони недостатньо швидко змінюються до сучасних вимог.

Поступив до Комп’ютерної Академії ШАГ, щоб реалізувати себе як художник в сучасному світі, який без комп’ютерів неможливий. Щоб іти в ногу з часом, доводиться постійно навчатися. Але саме це мені подобається в професії дизайнера.

Вважаю, що людина повинна постійно вдосконалювати себе духовно, фізично і інтелектуально. Тому, наприклад, у вільний час займаюся станковою графікою. Зокрема технікою суха голка. Це для душі. Хоча вважаю, що за талант художник має отримувати матеріальну винагороду. Тому пішов у ШАГ, щоб оволодіти знаннями, які є актуальними на сучасному ринку праці.

Ваші досягнення

Серед моїх найкрупніших замовників хотів би відмітити наступних:

— Dr. Michael Brant DeMaria, номінований на премію Греммі у 2011 році;

— ІТ-компанія Anchanto, Сінгапур;

— Міжнародна компанія Travelfuture;

— ювілейний альбом-каталог Тамари Волощенко, заслуженого художника України (верстка).

Навчання у Комп’ютерній Академії ШАГ

Коли починав навчання, здавалося, що вміння малювати і комп’ютерна графіка не мають нічого спільного. Але коли почалися практичні завдання, я відчув, що вміння малювати — це величезний плюс. І зараз також ці навики надзвичайно полегшують теперішню мою роботу.

Можу порівняти знання отримані в Академії з табличкою множення. Це основа, яка в майбутньому дає можливість далі розвиватися. Інструменти, які ми вивчали в академії – це як фундамент для будівлі. Звичайно потім довелося ще багато чого вивчати і взнавати нового, але з шагівським «фундаментом» це було набагато легше. До речі, навчатися доводиться і зараз. Це неперервний процес.

Навчальна програма Академії дає можливість ознайомитися з усіма напрямками дизайну і з самим поняттям дизайну, при чому не тільки теоретично, як в інших навчальних закладах, а на практиці — безпосередньо за комп’ютером.

Дуже сподобався напрямок 3D-графіки. Надзвичайно цікаво було створювати 3D-анімацію. Зокрема з курсовою роботою «Кмітливий козак», виконаною в Autodesk Maya під час навчання в ШАГу, отримав номінацію Junior Master у щорічному конкурсі компанії Autodesk. Номінуються найкращі студенти, які вивчають їх програми. Цікаво, що по програмі Maya було вибрано лише 7 студентів зі всього світу, і один із них з України – студент ШАГу. І це також свідчить про те, що студенти ШАГу є конкурентоздатними як в Україні, так й у світі.

На фотоконкурсі, який був проведений Львівською організацією Національної спілки фотохудожників України, моя робота «Кальян» отримала головний приз Василя Пилип’юка.

Сподобався в Академії ШАГ й метод викладання, нема зайвих дисциплін. Навчався в італійському університеті, і можу підкреслити, що викладання в ШАГу цілком відповідає європейським стандартам. Підтвердженням тому є те, що працюючи з закордонними замовниками, моя робота є абсолютно конкурентною з дизайнерами інших європейських країн. Немала заслуга в цьому і шагівської підготовки.

Поради майбутнім студентам

Перше: теперішнім і майбутнім студентам ШАГу можу порадити уважно слухати, що говорять викладачі і будувати з цього основу своєї майстерності, опрацьовувати матеріал дома, працювати додатково. Прогаяний час надолужити потім надзвичайно важко.

Друге: також раджу пробувати себе на фралансі ще під час навчання. Не відкладати це до завершення навчання. Чим більше практикуєшся, тим більше набуваєш досвід.

Третє: важливість англійської мови. Сучасні технології дозволяють дизайнеру виконувати проекти для замовників з будь-якої точки світу. І щоб мова не стала бар’єром для такої співпраці, раджу вчити англійську.

Роботи Володимира Павлійчука