Юрій Синій

Важливо завжди продовжувати вчитись

Я графічний дизайнер, поліграфіст. Займаюсь розробкою та підготовкою макетів до друку. Працюю фахівцем з комп’ютерної графіки та дизайну на поліграфічній фірмі ДП ВД «УКРПОЛ». Клієнтами нашої фірми є “Nestle Ukraine”, ”KraftFoods” (Якобз, Корона, Мілка…), “MalbiFoods” (Любімов, Міленіум, Рівєра…), ”Рошен”, ”Перша Приватна Броварня”, “Конті”, ”Моршинська”, ”Миргородська”, ”Львівський ЛГЗ”, ”Княгинин”, “АРТЕРІУМ”,”Галичфарм”,”Фармастар”,”КИЇВМЕДПРИПАРАТ”, ”Ахмад”, ”Соломія”(Аскольд, Домашній Чай, Інді…), ”ACME”,”De’Nastie”,”Ай-Петрі”,”Альянс Краси”, “ВАТ Іскра”, “ВЕРЕС” та ще дуже багато інших.

Чому ви вибрали цю професію?

З дитинства любив малювати, коли з’явився ПК почав цікавитись компютерною графікою. На початковий вибір напрямку навчання вплинуло 2 місце, зайняте під час навчання в 9 класі, у художньому конкурсі “Таланти твої Україно”

Під час навчання в Комп’ютерній Академії ШАГ у мене з’явилось серйозніше відношення до виконання роботи, власної критики. Я відкрив нові програми їх можливості, напрями в дизайні, до друкарську підготовку та багато іншого.

Мені здається моя професія привабливою, оскільки у світі все більше і більше людей заміняють технікою, цілі заводи автоматизуються. Дизайнера ж неможливо замінити комп’ютером. Гадаю ця професія вічна.

Вже після закінчення академії я ще раз зрозумів, що важливо завжди продовжувати вчитись. Під час навчання в Комп’ютерній Академії ШАГ мозок звик щодня отримувати якісь знання. Тому навіть після закінчення навчання стараюсь кожного дня дізнаватись щось нове в графічному дизайні та поліграфії.

На початках було важко, тому що до вивчення предмету поліграфії, під час навчання в академії, ставився якось не серйозно, думав що дизайн це просто картинка, зроблена будь-як та в будь-якій програмі. Але це ціла наука, і під час роботи виникає дуже багато нюансів, і в принципі в процесі до друкарської підготовки макетів є дуже багато дрібниць які є дуже важливими в подальшому виготовленні продукції. Тому щоб стати спеціалістом, потрібно не один рік. Але можливо саме тому мені за 1,5 року роботи ще не надоїло, я б сказав можливо навіть навпаки. Дізнаюсь постійно щось нове, вдосконалююсь, стараюсь все якісніше виконувати завдання. Багато чого дізнаюсь навіть коли просто працюю з макетами відомих брендів. Вони стараються замовляти дизайн макетів за кордоном, і коли працюєш з цими файлами бачиш наскільки все професійно. Це спонукає працювати в такому дусі, тобто максимально якісно та професійно відноситись до підготовки макетів та розробки дизайну. Також додатковою мотивацією є грамота та премія кращих працівників року на день поліграфіста, яку я цього року отримав)

Досягнення

На ДП ВД «УКРПОЛ» мені доручають найвідповідальнішу роботу по розробці та підготовці макетів до друку. Адже помилка через незнання чи неуважність може коштувати підприємству чималих витрат. Це можуть бути десятки тисяч гривень і більше, в залежності від тиражу і вартості матеріалів.

Цікаві випадки

Ще під час навчання в Комп’ютерній Академії ШАГ я вважав що додрукарська підготовка не потрібна дизайнеру. Але це стало моєю основною професією.

В принципі система підготовки макетів працює так що практично виключає можливість помилки, тобто є декілька рівнів перевірки. Але все ж таки з файлами працюють люди, а вони здатні помилятись. Якщо помилка була знайдена на етапі до друкарської підготовки, тоді вона без проблем буде виправлена, але якщо помилку помічають на друці, або підчас післядрукарських операцій тоді це обходиться виробництву в чималі збитки. Тоді ВТК пише невідповідність, тобто через що ця помилка сталась, і людина яка відповідала за ту частину обробки макету пише пояснюючу записку, після чого керівник відділу повинен внести зміни в цю систему, щоб надалі виключити можливість повторної помилки.

Навчання в Комп’ютерній Академії ШАГ

Дуже подобається форма навчання, та те що викладачі є реальними дизайнерами, програмістами і під час пар розказують реальні приклади та історії були у їхньому житті.

Насправді, я не думав що за 2.5 роки можна отримати стільки знань та практики.

Надзвичайно цікавою була участь у різноманітних конкурсах, яких було достатньо багато.

Поради майбутнім студентам

Однозначна порада — брати записник і записувати, у голові все не втримається.

Якщо чесно, я думаю, що в Україні по графічному дизайну немає нічого кращого. Всім раджу.

Роботи Юрія Синього