Назар Гураль

Яким би страшним і серйозним все не здавалося, пам’ятайте — немає нічого неможливого

Я працюю програмістом у Рівненській філії міжнародної софтверної компанії SoftServe, де займаюся розробкою внутрішніх проектів у галузі Human Resource Management

Чому ви обрали саме цю професію?

Гураль НазарВ Академію ШАГ я прийшов в 11 класі. Після закінчення школи, паралельно з Академією, поступив до Університету Водного господарства (НУВГП) на факультет Автоматизації (АУТП).

Мене можна назвати справжнім «комп’ютерщиком» чи «айтішником», тобто уособлюю в собі все те, що пишуть про нас в інтернеті. Спеціалізуюся на ASP.NET, MVC та JavaScript, але цікавлюсь усім, починаючи від мікроконтролерів і закінчуючи розробкою ігор.

Комп’ютерами цікавився ще з школи, був впевненим користувачем та допомагав друзям. Коли батьки придбали мені комп’ютер, я швидко зрозумів, що просто використовувати його для ігор чи фільмів нудно. В «залізі» комп’ютера я розібрався доволі швидко, тож почав цікавитися 3D-графікою, моделюванням. Батьки помітили моє захоплення та віддали на навчання до Академії. Але оскільки я виріс в сім’ї інженерів та з дитинства зачитувався різними журналами, накшталт «Юного техніка» та «Радіо», то вирішив, що писати програми мені буде значно цікавіше, і обрав напрям «Розробка програмного забезпечення».

Займаючись програмуванням, я відчуваю себе «як риба в воді». По-перше, я люблю творити, а програмування – це один із найлегших способів перетворити будь-які думки в щось реальне. Окрім цього, у програмуванні майже необмежений простір для фантазії . А по-друге, я люблю виклики, тобто робити чи створювати щось таке, що раніше мало хто або ніхто не робив.

Ваші досягнення

Я дуже пишаюся тим, що зараз у мене є досить великий проект і уже «нарощує» в собі підсистеми. Цікавим є те, що схожих проектів ще не робили, отже, в деякій мірі, це стартап. Починати щось розробляти з нуля — це величезний ризик , але це й дуже цікаво, бо ти ніколи не знаєш, що вийде в результаті. Лише від тебе та твоєї команди залежить, буде стартап успішим чи ні. Дуже радує, що користувачам проекту подобається використовувати нашусистему.

Навчання у Комп’ютерній Академії ШАГ

Найбільше в Академії мені подобалося співвідношення кількості практики і теорії. Практики тут досить багато і це дає свої результати. Невелика кількіть студентів у групах завжди давала можливість попрацювати з викладачем і отримати відповіді на всі свої запитання. До речі, спочатку дуже незвичним було те, що деякі з них лише на декілька років старші за тебе. Але тут одні переваги , бо ми їх не боялися, як старших викладачів у школі чи університеті. А ще вони, паралельно з викладанням, працювали на інших реальних проектах, так що завжди були в курсі найновіших тенденцій в сфері ІТ та ділились власним досвідом. Тому пари завжди проходили в режимі дискусії, що мені дуже подобалося. Ми наочно бачили, що сьогодні не має ніякого значення твій вік, зате мають значення твої знання та досвід.

Поради майбутнім студентам

Найголовніше — чітко визначити свою мету, знайти себе. Коли ти знаєш чого хочеш, незважаючи на те, що про це думають інші, ти будеш щасливим навіть тоді, коли о третій ночі переможеш чергову головоломку, бо вона ще на крок наблизить тебе до мети.