Михайло Назарук

Нині я можу писати будь-якою мовою програмування

Я працюю веб-програмістом у компанії SeoGraph (www.seograph.rv.ua). Закінчив Рівненську філію Комп’ютерної Академії ШАГ за напрямком «Розробка програмного забезпечення» та Рівненський державний гуманітарний університет (РДГУ) за спеціальністю «прикладна математика».  В основному займаюсь розробкою сайтів, встановленням готових CMS, правкою і налагодженням готових продуктів. З основних мов програмування використовую PHP, JavaScript, також при налагодженні серверів – bash. Використовую відомі фреймворки – PHP: Zend, Symphony, Kohana; JavaScript; jQuery, Moontools.

Чому Ви обрали саме цю професію?

Чесно кажучи, як тільки мені у 8 класі купили комп’ютер, я одразу зацікавився мовами програмування та зрозумів, що хочу бути програмістом. Звичайно, я знав, що лише університетських знань буде недостатньо, аби знайти достойну роботу. Тому ще при вступі на 1 курс університету я вирішив, що я обов’язково піду за знаннями до Академії. От тільки коли – я тоді ще не вирішив. Однак, вже на 3 курсі навчання я став невпевним, що програмування – це справді моє. Викладання в університеті було здебільшого теоретичним, а практичних навичок та знань не було. Тож я вирішив стати дизайнером, оскільки досить не погано малюю олівцем (ручкою). Адміністратором не хотів бути, тому що не дуже люблю порпатись у комп’ютерах. Проте батьки поставили ультиматум: або програмування, або взагалі не йду до ШАГу. Посидівши трохи в інтернеті, проаналізувавши біржу праці, я все ж таки вирішив спробувати.

У Академії програмування викладали дуже доступно. І чим більше я вивчав нові технології програмування, тим більше мені подобалося програмувати. Я зрозумів принципи, алгоритми, як, що і де потрібно застосовувати. Зараз я можу писати будь-якою мовою програмування, вивчивши лише синтаксис та основні бібліотеки.

Найпривабливіше у моїй професії, мабуть, те, що пропозицій роботи дуже багато. Також з кожним днем я пізнаю чимало нового. А досвід – це найважливіша частина будь-якої роботи. Чим більше я зараз виконую завдань, тим мені легше розуміти структуру будь-якого проекту. Я займаюсь саморозвитком і це дає мені нові знання та розуміння нових технологій.

Ваші досягнення

Одним із своїх важливих досягнень вважаю досконале вивчення Zend Framework . Зараз чимало програмістів віддають частину своїх проектів тільки через те, що не знають цей фреймворкJ. Завжди потрібно бути конкурентоспроможним.

Навчання у Комп’ютерній Академії ШАГ

В Академії у доступній формі надають новий матеріал, крім того, цей матеріал якісний й набагато кращий, ніж в університетах. А найголовніше – тут немає інших «зайвих» предметів. Тому ШАГ дійсно надає хороші практичні знання. Головне – хотіти їх отримати, а не пропустити повз себе. До Академії потрібно йти тим людям, які дійсно хочуть опанувати свою спеціальність, а не просто просидіти час, займаючись чимось іншим.

Особисто я завдяки Академії маю найцінніше, мабуть, на сьогодні —  впевненість у житті. Я знаю, що в мене завжди буде робота. А найголовніше – я займаюсь улюбленою справою J. Єдине про що трохи жалкую, пригадуючи навчання у ШАГу, це про те, що не брав участі у конкурсах. А дарма. Адже це не просто змагання, але й нові знання, непоганий розвиток й можливість потрапити до перспективної команди.

Поради майбутнім студентам

Лише старанність та наполегливість будуть оцінені. Як то кажуть: «Тяжело в учении – легко в бою». Навчатися у Академії потрібно, бо у нашому місті (а мабуть, і в Україні!) кращих знань ніякий виш не надасть. І головне не сидіти і чекати, а дійсно навчатись, пробувати, експериментувати.