Олександр Рункевич

Я створив ігри, у які грають люди по всьому світові

Я – програміст, займаюся розробкою комп’ютерних ігор у компанії Zagrava Games Studio у Рівному (www.zagravagames.com).

Чому ви обрали саме цю професію?

Я вирішив стати програмістом ще задовго до знайомства з комп’ютерами. Першу програму «таблиця множення» я написав у школі мовою Basic на аркуші  паперу, бо комп’ютерний клас на той час у моїй школі працював чомусь один раз на рікJ. Мені процес написання програми дуже сподобався, і вже тоді я собі уявляв, як круто це робити і надалі. Тож коли я дізнався про відкриття Комп’ютерної Академії ШАГ у Рівному, то зрозумів — це саме те, що мені треба. Тоді я навіть не думав, що обрав одну з найбільш затребуваних професій у сучасному світі, я просто хотів творити свої програми.

Під час навчання в Академії я зрозумів, що програмування є найважчим серед комп’ютерних дисциплін, тим паче що мені ще потрібно було звикнути  користуватися мишкою та вивчити розміщення клавіш на клавіатурі (бо раніше у  мене були тільки олівець і папірець 🙂 ). Але бажання стати програмістом було занадто великим, щоб змінити свій вибір. І як же тоді мрії? Вони ж повинні здійснюватися!

Ваші досягнення

Основними досягненнями я вважаю створені мною ігри, у які грають люди по всьому світові, і які посідали у свій час перші сходинки у чартах таких ігрових порталів як MSN, Real Arcade, Pogo, Yahoo, iWin, Iplay та ін. А саме: Vesuvia, Chronicles of Albian: The Magic Convention, Mahjong Memoirs, The Treasures of Serengeti, Paradise Quest, Go Go Gourmet: Chef of the Year.

Кумедні випадки

Майже анекдот про китайських замовників:

Довелося якось консультувати китайців у процесі портування однієї з наших ігор на iPhone. Мучили вони нас місяць різними запитаннями, то це не компілюється, то те допоможіть налаштувати, розкажіть ще ось це та дайте оте. Врешті-решт, коли ми їм дали вже все, що могли, розповіли все, що самі знали, вони заспокоїлися та тиждень нас не тривожили. Потім приходить лист: «Ваші утиліти для гри написані на мові програмування C#, але ніхто з нас її не знає, підкажіть, як нам вирішити цю проблему?» 🙂

Ще у своїй роботі програміста я ніколи не думав, що буду користуватись графічними програмами. Але курс Adobe Photoshop, пройдений у першому півріччі навчання дуже мені знадобився, коли я прийшов працювати у компанію з розробки  комп’ютерних ігор.

Навчання в Комп’ютерній Академії ШАГ

Навчання в Академії повернуло моє життя у тому напрямку, про який я мріяв ще в школі. ШАГ дав мені набагато більше, ніж я сподівався отримати: це і актуальні на теперішній час знання найвищого рівня, дружню атмосферу, всебічну підтримку, завжди слушні поради та найкращих викладачів.

Поради майбутнім студентам

Комп’ютерна Академія ШАГ дає більш ніж достатньо знань та навичок для початку роботи за спеціальністю, але не думайте, що вам їх вистачить назавжди. Доведеться постійно засвоювати нові технології, мови програмування чи програми, аби йти в ногу із розвитком інформаційних технологій у світі. Тільки тоді ви будете впевнені у собі та своїй стабільності.

Якщо ви вирішили піти в світ інформаційних технологій, то найкращий, найшвидший і найцікавіший шлях до нього вкаже ШАГ. Головне — не знижуйте  швидкість на цьому шляхові, тільки тоді ви дійдете до бажаного пункту призначення.

Комп’ютерні ігри, створені за участю Олександра Рункевича