Олександр Семенов

За ефективністю викладання усі університети програють ШАГу

Мені 21 рік, я закінчив Комп’ютерну Академію ШАГ у 2007 році за напрямком «Розробка програмного забезпечення» ще під час навчання в школі. Зараз працюю у Києві Java — розробником у компанії EPAM Systems та навчаюся на 4 курсі Київського національного технічного університету України «КПІ» за спеціальністю «безпека інформаційних та комунікаційних систем».

Чому Ви обрали саме цю професію?

Ще у 9 класі, коли мені придбали комп’ютер, я дуже ним захопився і одразу захотів «приручити». Минув деякий час, і я зрозумів, що програмування просто приносить мені задоволення. Інтерес до нього зростав все більше і більше, аж поки я не відчув, що хочу пов’язати із цим своє життя.

Найпершою під час навчання у Комп’ютерній Академії мені відкрилась ІТ-атмосфера: ніколи не бачив недоброзичливих програмістів, а викладачі Академії завжди тільки впевнювали мене в тому, що ІТ – дружелюбна галузь.

Академія вклала в мене ті знання, якими я користуюсь і до цього часу. Хотів би також зауважити, що за ефективністю викладання усі університети програють ШАГу, адже в класичних вишах все побудовано геть не так – теорію та практику там розділяють. А вивчити програмування та ще й купу технологій таким чином майже неможливо. Почувши теоретичну частину від викладача варто одразу використати її, тільки тоді вона стовідсотково залишиться зі студентом назавжди. Саме так практикується у Академії.

Сьогодні я почуваю себе щасливим через те, що реалізовую себе, свої знання та займаюсь улюбленою справою.  А ще з’ясувалось, що найулюбленіша справа мого життя ще й досить прибуткова. Крім того, мені приємно, що ІТ-компанії  піклуються про своїх працівників (страхування, досить вільний робочий графік, тренажери, безкоштовні курси англійської та обіди в офісі), чого не скажеш, наприклад, про співробітників банківJ.

Ваші досягнення

Серед важливих досягнень на сьогодні варто пригадати, моє стажування у Microsoft Ukrainе. Це був неймовірно цікавий та корисний досвід. Також одним із цікавих проектів був проект в університеті – моделювання поширення забруднюючих домішок в атмосфері, де використовувались паралельні обчислення та купа цікавих технологій.

А найголовніше моє досягнення на сьогодні те, що здійснилась моя мрія —  після третього курсу я потрапив на роботу до відомої компанії. Знаєте, з цим пов’язана ціла історія: я вирішив підтягнути свої знання по Java й пішов записуватися на курси до навчального центру ЕPAM Systems, та замість навчання отримав роботу — одразу ж після співбесіди  мені запропонували  працювати у компанії Java-програмістом! Виявилося, що моїх знань з Java, отриманих у Комп’ютерній Академії ШАГ цілком достатньо. Так я отримав роботу у чудовому колективі софтверної компанії ЕPAM Systems.

Кумедні випадки

Якось я допомагав писати лабораторні роботи з програмування половині своєї групі в університетіJ. Кожного разу пересвідчуюся, що знання не бувають зайвими — тим паче ті, що даються в Академії.

Навчання у Комп’ютерній Академії ШАГ

Навчання у Комп’ютерній Академії ШАГ змінило все моє життя докорінно, адже ті знання, які я отримав там, самостійно я здобував би років п’ять. Найголовніше, чим відрізняється тут навчання – це суто практичний підхід. Дякуючи цьому, випускник Академії вже може приступати до роботи, отримавши диплом, адже він знає усю базу сучасних технологій. Також велика кількість часу, що приділяється ІТ-технологіям під час навчанні у Академії є досить важливим фактором, бо це дозволяє не губитися серед інших речей. Під час навчання у Комп’ютерній Академії я отримав сертифікати Brainbench з мов С та С++.

Поради майбутнім студентам

Нинішнім студентам я б рекомендував зосередитися на навчанні в Академії та на кожній парі бути активним – вникати у матеріал та ставити питання. А ще зрозуміти, що знання, отримані там, дадуть набагато більше користі, аніж візит на якусь не дуже важливу пару або реферат по непрофільному предмету в школі. Всюди не встигнеш, тому так важливо розставити пріоритети.

Якщо з’явилася думка вступити на навчання до ШАГу — це вже добре. Звичайно, потрібно однозначно вступати, адже мені невідомий інший навчальний заклад на території України, що може хоча б на половину конкурувати із Комп’ютерною Академією ШАГ.

А ще – пам’ятайте золоте правило – треба постійно розвиватися. Без цього у стрімкій ІТ-галузі просто нікуди.