2

Олена Вирво

Програмування — це безмежні можливості, творчий азарт і постійний професійний розвиток

Я працюю Python-програмістом в софтверній компанії Softeserve у Рівному і в позаробочий час тестером в Axxos Industrisystem, Jönköping, Sweden.

Прийшла на роботу до Softserve приблизно рік тому, саме тоді закінчувала Академію, паралельно писала диплом та проходила стажування на роботі. А з  Axxos почала співпрацювати вже після року навчання у Академії.

Чому Ви обрали саме цю професію?

Коли я вирішила навчатися у Комп’ютерній Академії ШАГ, то вже працювала дизайнером у газеті. Відповідно й прийшла до ШАГу за освітою дизайнера. Але, коли після базового семестру студенти обирали спеціалізацію, викладачі та керівництво Академії переконали мене продовжити навчання на спеціалізації «Розробка програмного забезпечення». Отак, змінивши свої плани, я жодного разу не пошкодувала, що обрала саме цю спеціальність.

До Академії я закінчила один з вишів за технічною спеціальністю. Тоді все моє уявлення про програмування зводилося до виконання розрахункових лабораторних робіт. Лише в Академії думка значно змінилася, тепер я впевнена, що програмування — це безмежні можливості, творчий азарт та постійний професійний розвиток.

Практично все, що я вивчала тут, мені знадобилося у роботі. І хоча зараз я працюю на Python, який не вивчається в Академії, але, не зважаючи на це, мені було дуже легко на нього перейти. Після ШАГу у мене лишився хороший фундамент для засвоєння будь-яких нових технологій.

Ваші досягнення

Я кардинально змінила своє життя – просто повернула його на 180 градусів – із дизайнера маленької провінційної газети за 2,5 роки я стала успішним програмістом у престижній софтверній компанії та розробляю проекти відомій американській компанії Cisco Systems Inc. На жаль, докладніше про проекти розповідати не маю права.

Навчання у Комп’ютерній Академії ШАГ

У інших навчальних закладах ми отримуємо здебільшого теоретичні знання, досить часто відірвані від практики. Звичайно, фізику можна вивчати і за підручниками 20-річної давності, але не ІТ-спеціальності за програмою, яку складали 10 років тому. У Академії навчання орієнтоване на здобуття практичного досвіду, у програмі тільки те, що потрібно для успішної кар’єри сьогодні, а навчальна програма своєчасно адаптується до вимог часу та працедавців. Крім того, викладачі там — це люди, захоплені ІТ-технологіями, тому створюють атмосферу співпраці, дружби та ентузіазму.

Тому після ШАГу у мене лишилось багато друзів — і з моєї дружної групи, і серед викладачів. І зараз я з усіма ними підтримую зв’язок, радію їхнім успіхам, часом питаю поради або сама допомагаю комусь.

Я постійно брала участь у конкурсах, тому що конкурси – це цікаво, це виклик самому собі, тестування свого рівня знань й можливість завести нових друзів. У 2009 році я стала переможцем онлайн-змагання Contest C++ 2009, що проводився серед студентів-програмістів всіх 13 філій Комп’ютерної Академії ШАГ в Україні. Це було круто!

Поради майбутнім студентам

Я одночасно навчалася на напівстаціонарі та працювала. Це нелегко. Потрібно знайти розумний баланс часу між роботою, відпочинком та навчанням. Для цього  хочу порадити всім студентам чітко визначити свою мету, пріоритети — і вперед — вчитися і вчитися 🙂

Ще одна порада — вивчайте англійську мову. У будь-якій софтверній компанії, що працює на західний ринок (а такі майже всі в Україні), це буде невід’ємною частиною вимог до кандидата на роботу. Крім того, англійська мова відкриває можливість самостійно фрілансити на кінцевих замовників з будь-якої країни.

І що найважливіше — це захоплення своєю професією, тому обдумано обирайте напрямок спеціалізації. Тоді на роботі ви будете отримувати зарплатню за ваше хобі. 🙂

2 Comments

  1. О, ця дівчина дійсно фахівець у своїй професії. Тим більше, що, наскільки я знаю, за шаг, не вивчають python, а вивчають не дуже мову пхп.
    Можливо вже з’явилися деякі зміни, про які я не в курсі, тому стверджувати не буду. Та й чого приховувати якщо людина дійсно вчив і знає, ну і плюс це має бути дано, бо без цього …

  2. Молодец! Хочу с ней дружить!! Алена, как тебя найти в соц. сетях, например, на Facebook?

Comments are closed.