Ростислав Скарбек

Хотів стати технічним письменником, а став програмістом

Я зі Львова, народився у Львові, тут і живу. Зараз працюю Software Engineer у компанії AerData B.V.

Чому вибрали саме цю професію?

3935b0e

Після закінчення англійської філології в ЛНУ ім.Івана Франка хотів влаштуватись перекладачем або технічним письменником. Звичайно, досвіду й знань в мене не було. Після кількох співбесід почав шукати курси для технічного письменника. Єдине, що знайшов в Інтернет – це була Комп’ютерна Академія ШАГ , де серед переліку «Чим можна займатись по закінченню навчання» було «технічний письменник». Я вирішив звернутись і дізнався про напрям програмування. Звичайно, дуже боявся, багато хто боїться, оскільки казали, що треба знати математику, алгоритми та інше. Так, це потрібно. Але мені було досить легко навчатись через знання англійської мови – я розумів значення всіх слів, всіх функцій, всіх команд. І коли я побачив, що мені це вдається, тоді вирішив залишатися на програмуванні.

Навчання в Комп’ютерній Академії ШАГ

Було досить цікаво вчитися, була гарна група, ми між собою трошки конкурували – це якраз досить важливо . Бо якщо нема з ким змагатись, якщо ти бачиш, що інші не дуже хочуть вчитись, і ти також можеш поволі це спустити. Тепер я працюю кілька років і можу сказати, що програма в ШАГу досить класно підібрана. Спочатку навчання ти не розумієш для чого це вчити, що це таке. А коли вже пішов на роботу та це використовуєш, тоді починаєш розуміти, чому так складена програма. І на запитання «Чи знаєш, що таке Agile?», відповідаєш «Так».
Десь приблизно за пів року до закінчення Академії мій викладач сказав, що є робота. Я відправив резюме, мене запросили на співбесіду, яку я пройшов. Тобто, ще навчаючись в Академії, я працював на фірмі з розробки програмного забезпечення. Потрапив на великий проект – робота з платформою, на який розробляли готовий продукт для фінансових установ, дописували інший функціонал. Ми навіть їздили на навчання за кордон. За рік мені запропонували роботу у компанії Інтелліас, де я зараз і працюю.

Ваші досягнення

Мої досягнення – це постійно зростаюча складність проектів, які мені довіряють. Я працював над найрізноманітнішими проектами. Наприклад проект UNIMOD-Service http://www.intellias.com/projects/net/unimod/ для швейцарської компанії Volag Systems AG.
Там був досить складний функціонал, який мав в собі багато компонентів: відправка SMS, генерування порядку документів, робота з базами даних . Доводилось використовувати нові технології по яких ще не було достатньо документації. Але було дуже цікаво.

Поради майбутнім студентам

Раджу добре вчити все, що викладають – в роботі вам все пригодиться. Бо у хороших програмістів проблем з роботою немає. Крім того ви можете планувати собі працювати потім по одній мові програмування, а вас несподівано може захопити інша. От я взагалі хотів стати технічним письменником, а став програмістом. Поки не попробуєте – не будете знати. Тому пробуйте все, що вам дають і вибирайте те, до чого вас тягне.