Сергій Басюк

Після перемоги у конкурсі я отримав запрошення на мою теперішню роботу

Мені 27 років. Я працюю С++ програмістом у компанії «Реноме – Смарт». Разом із колегами займаюсь створенням системи безпеки та моніторингу терміналів самообслуговування для банківської сфери.

Чому ви обрали саме цю професію?

Моє захоплення програмуванням розпочалося після того, як до мене випадково потрапила книга з мови програмування Perl (було це багато років тому). Після написання (чи то переписання з книги) першої програми Hello World! мене приголомшили можливості програмування  —   як легко можна змусити комп’ютер виконувати те, що я хочу (комп’ютер на той час був для мене сповненим таємниць…). Після Perl були інші мови програмування, отак і виникло бажання стати програмістом, яке й привело мене на навчання до Комп’ютерної Академії ШАГ.

Під час навчання я відкрив для себе багато нових технологій та мов програмування. І тепер я маю можливість брати участь у створенні  програмних продуктів, якими користуються багато людей, та які виконують важливі для нашого життя функції.

Ваші досягнення

Під час навчання я брав участь у створенні системи  дистанційної освіти EduFlex. Дана система розроблялася для конкурсу Microsoft Imagine Cup-2009 та потім стала моєю дипломною роботою (частина проекту, над якою працював я). Це була командна робота над реальним проектом і для мене, як для студента, це був важливий практичний досвід. До речі, цей проект  вийшов до всеукраїнського напівфіналу  у Києві.

Крім Imagine Cup, я брав участь у Чемпіонаті «ІТ-весна-2008» у Рівному, де посів перше призове місце. І так сталось, що саме на цьому конкурсі я і отримав запрошення на мою теперішню роботу в «Реноме-Смарт»  від спонсорів конкурсу.  Отак вже під час навчання в Академії почалась моя кар’єра програміста.

Тому раджу всім студентам активно брати участь у різноманітних чемпіонатах та конкурсах — це завжди неоцінений досвід як в програмуванні, так і в командних комунікаціях та організації роботи над проектом. І перемога врешті може обернутися запрошенням на цікаву та перспективну роботу.

Навчання у Комп’ютерній Академії ШАГ

Мені подобається, що викладання у Комп’ютерній Академії ШАГ дуже спеціалізоване, тому  дозволяє не відволікатися на різні гуманітарні чи інші предмети, які безпосередньо не стосуються обраної спеціальності. І ще я переконався, що в Академії важливо якісно вивчати всі предмети, хоча, зізнаюся, я деякі з них дійсно не вважав потрібними під час навчання (наприклад, основи комп’ютерних мереж ).  Але під час роботи впевнився — усі отримані в Академії знання мені стали в пригоді.

Поради майбутнім студентам

Вчіться наполегливо —  і  тоді ви обов’язково знайдете цікаву роботу та своє місце у житті.