Віктор Мельник

Якщо ти мріяв бути успішним вже давно, то навіщо відкладати мрію?

Я працюю програмістом на платформі .NET в рівненському девцентрі шведської компанії Axxos Industrisystem. Клієнтами нашої компанії є відомі європейські виробники, такі як Ericsson, Electrolux, ABB, Volvo та інші.

Дуже люблю подорожувати, відвідувати нові куточки нашої дивовижної планети, спілкуватися з новими цікавими людьми. Крім того, займаюся волонтерською діяльністю в міжнародній молодіжній громадській організації YMCA, і кілька останніх років мої подорожі в цілому пов’язані саме із цією організацією.

Чому ви обрали саме цю професію?

МЕльник ВикторМені дуже подобається моя професія, адже я її вибрав  свідомо. У першу чергу тим, що даний напрям дає мені свободу вибору роботи та роботодавця, адже у сфері ІТ існує ринок праці і ключову роль відіграють твої знання. Мене також приваблює вільне географічне пересування, оскільки програмістом без проблем можна працювати віддалено, практично будь-де. Далеко не останню роль відіграє і фінансова свобода, оскільки рівень зарплати значно відрізняється від середньостатистичного. Ну і звичайно ж, бути програмістом просто цікаво, адже постійно дізнаєшся щось нове і завжди знаходишся в курсі всіх подій.

Ваші досягнення

Чомусь найбільше за час свого навчання запам’ятались 3 проекти. По-перше, це власний, написаний на .NET. Цікаво було те, що витративши кілька тижнів над цим проектом, отримав купу практичних знань та засвоєння теоретичної інформації. Другий проект – це база даних соціальної мережі, яка складалася з понад 30 таблиць, а також ціла купа методів, функцій, тригерів. Досвід колосальний!

Ну і найцікавішим став мій дипломний проект, написаний на Java для Android, який слугував для мене своєрідним викликом, завдяки якому я вивчив нову для себе технологію в межах визначеного часу. Це був ніби епілог мого навчання в Академії, який продемонстрував весь мій досвід, що надав мені ШАГ, показавши  мої сильні та слабкі сторони.

Навчання у Комп’ютерній Академії ШАГ

У моєму житті був один цікавий період, коли я тимчасово перебував за межами України, фактично на протилежній точці планети, та займався волонтерською діяльністю у дитячому літньому таборі. Саме тоді в мене була можливість подивитися на світ та його перспективи більш глобально, і разом з тим, я мав достатньо часу для дослідження свого внутрішнього світу. Я зрозумів, що прийшов час щось кардинально змінювати у своєму житті і перш за все змінити професію. Сукупність всіх цих факторів, а також  захоплення комп’ютером і бажання навчатися в Академії ще зі студентських часів, зумовили те, що я пішов на навчання в Академію.

Академія ШАГ в першу чергу вразила своєю свободою: свободою часу відвідування занять, свободою форми навчання, відсутністю практично будь-якого вікового обмеження. А ще, оскільки я відношу себе більше до інтровертів і сприймаю світ через внутрішні відчуття, то тут я просто відчув себе як вдома.

Загалом особливістю навчання в Академії є форма подачі матеріалу: без нудних лекцій та відірваних теорій від практичних занять. Сподобались викладачі Академії, які однозначно відрізняються від викладачів класичних ВУЗів, зокрема своєю креативністю та відсутністю явно вираженого бар’єру зі студентами.

Хотів би ще також додати, що Академія ШАГ є навчальним закладом майбутнього. Сам формат доступу до інформації кардинально змінився за останні кілька десятків років, і ШАГ вчить студентів в першу чергу бути гарними «пошуковими серверами» у сучасному інформаційному суспільстві.

Поради майбутнім студентам

Щодо порад майбутнім студентам, раджу йти навчатися в ШАГ лише за власним бажанням і розглядайти Академію не як ціль, а як інструмент на шляху до власної мети. Ну і вивчайте англійську мову. Якщо ви її зовсім не знаєте до моменту навчання, то почніть вивчати з першого дня перебування в Академії. І не лише тому, що з англійською мовою ваші шанси працевлаштування підвищаться мінімум на 50%, а просто тому, що це значно розширить ваш світогляд у такому цікавому сучасному світі.