Віталій Дяченко

Кожен проект – це маленьке досягнення

Працюю програмістом в шведській софтверній компанії «Axxos Industrisystem». Наш відділ розробки і підтримки віднедавна знаходиться у Рівному. Клієнти компанії — це відомі європейські виробники, такі як Ericsson, Electrolux, ABB, Volvo і так далі.

Чому Ви обрали саме цю професію?

Розробка програмного забезпечення зацікавила мене ще під час навчання в школі. У нашої сім’ї з’явились знайомі програмісти, які займались чимось незнайомим, складним і водночас цікавим. Постійно спілкуючись з ними мені теж захотілось мати таку ж цікаву професію. А ще в мене виникла ідея написати комп’ютерну гру, яка б поєднувала декілька улюблених жанрів, оскільки на той час такого ще ніхто не реалізував.

Оскільки в Комп’ютерну Академію ШАГ я поступив під час закінчення одного з рівненських ВНЗ, я чітко усвідомлював — для чого я це роблю і чого хочу добитися. Я йшов за найбільш актуальними в наш час знаннями, яких мені не вистачало для початку професійної кар’єри. Ті знання, які я отримав у ВНЗ не давали мені жодного шансу займатися бажаним і досягнути своєї мети.

Під час навчання я відкрив безліч нового. Навіть серед того, що як би здавалось я знаю добре. Все завдяки чудовим, професійним викладачам.

В моїй професії  завжди є перспективи кар’єрного росту і саморозвитку. Прогрес не стоїть на місці. Завжди з’являються нові технології, в яких хочеться розібратись і використовувати в досягненні мети. Це велике задоволення, коли те, над чим ти працював довгий час – запрацювало, і коли ти знаєш, що твою працю цінять.  Ну і на звичайно, здається саме головне – достойна оплата.

Під час роботи я дізнався дуже багато. Тому що досить часто доводиться викручуватись так, щоб задовольнити примхи замовника. З його сторони це виглядає просто, а з моєї – зовсім інакше. Також великий плюс — робота з замовником напряму, особливо із закордонним. По-перше, значно покращуються знання іноземної мови, при чому Ви починаєте мислити на ній. По-друге, краще розумієтесь в їхньому менталітеті, специфіці ведення справ. Домовлятись так, щоб вигідно було обом сторонам. По-третє, Вам платять без посередників.

Ваші досягнення

Кожен проект – це маленьке досягнення. Зараз я працю разом із іншими членами команди над веб-додатком для моніторингу виробничих ліній. Це веб-інтерфейс,  який відображає автоматично зареєстровані простої виробництва в режимі реального часу. Зібрана статистика є дуже важливою в процесі виробництва. Вона допомагає значно оптимізувати сам процес і, тим самим, підвищити продуктивність і прибутки.

Найближчим часом я планую реалізувати в даних проектах деякі власні вдосконалення, що зробить значно зручнішим підтримку проекту і його швидкодію.

Навчання в Комп’ютерній Академії ШАГ

Навчання в Академії мені сподобалось тим, що це вузькоспеціалізоване навчання. Вся увага направлена в одне русло, тим самим Ви отримуєте максимум корисної інформації і в той же час можете її закріпити практичними завданнями.

Я знав від друзів, який високий рівень навчання в Академії і з нетерпінням рвався вчитись. А ще мене дуже надихав наш викладач, Денис Єрмаков. Його манера викладання і заповзятість просто не давала ні на хвилину розслабитись, і не через гарну оцінку, а тому що цікаво. Академія ідеально підходить для людей, які справді хочуть вчитись і досягти успіху.

Під час навчання я приймав участь у всесвітньо відомому конкурсі «Imagine Cup».  Наша команда вийшла в український фінал, що проходив в українському представництві Microsoft в м. Київ. Також приймав участь у всеукраїнському конкурсі «Золотий Байт» та чудово провів час на фестивалі «Decoded» в м. Львів.

Моє життя кардинально змінилось завдяки ШАГу. Сфера ІТ дає безмежні можливості для самореалізації. Я можу працювати на будь-кого, в тому числі тільки на себе, будь-де, будь-яка країна радо прийме, або навіть вдома, необмежений за часом і розкладом. Одним словом – все в моїх руках.

Поради майбутнім студентам

Ніколи не здавайтесь, не опускайте руки, коли у Вас щось там не виходить. Такого просто не може бути! Ви це можете зробити, можливо просто треба підійти з іншої сторони.

Якщо Ви тільки задумались, чи варто  іти на навчання в ШАГ – так, варто! Ви отримаєте шанс побудувати свою долю, таку, яку забажаєте. Головне старатись.

Я ніколи не жалкував, що зважився на цей крок.