Юрій Гунько

Цінність на ринку мають знання та досвід

Я працюю C++-розробником у відомій німецькій компанії з розробки комп’ютерних ігор CRYTEC (http://www.crytek.com/) у Києві. Крім того, останній рік працюю ще й над своїм власним проектом. Попередні 5  років працював у Києві в компаніях з розробки комп’ютерних 3D-ігор (Electronic Paradise, Vogster Entertainment). Сам я з Луцька і навчався у Рівненській філії Комп’ютерної Академії ШАГ на напівстаціонарі.

Чому Ви обрали саме цю професію?

Вибір професії — це завжди непросто, оцінюєш багато чинників, а також особисті вподобання в тому чи іншому напрямку. Велику роль зіграло захоплення комп’ютерними іграми у дитинстві —  так сталося, що хобі переросло у роботу. Зараз займаюсь усім, що пов’язано з 3D-візуалізацією.

Ринок програмних продуктів дуже швидко розвивається, при бажанні кожен може знайти свою нішу: хочеш швидко розробляти бізнес додатки — є C# і Java, хочеш розробляти максимально ефективні і критичні до швидкості системи або ті, що працюють із «залізом» — обираєш C++. Крім того, в абсолютній більшості випадків робота і проекти не прив’язані до вітчизняної економіки – думаю, плюси від цього очевидні теж.

Робота над проектами, а також проектами opensource дуже цікава. Часто доводиться спілкуватися з людьми, від яких набираєшся досвіду. Постійно працюєш на стику найновіших технологій з використанням новітнього обладнання. Плюсом ще є той факт, що професія програміста ліквідна у всьому світі, отже молодий спеціаліст за бажання сам обирає місто чи країну, в якій він хоче жити та працювати.

Також потрібно приділяти багато уваги самоосвіті, важливо мати якусь предметну область, в якій постійно розвиватись. Цінність на ринку мають насамперед знання та досвід, а мова програмування — це інструмент, і оскільки не існує «срібної кулі», остільки й не існує єдиної універсальної мови програмування для всіх задач.

Ваші досягнення

Один із цікавих проектів, в якому я брав участь – це онлайнова гра MMORPG CrimeCraft (www.crimecraft.com). Вона досить цікава для любителів шутерів і досить потужної соціальної частини в сеттінгу недалекого майбутнього. З технічного погляду гра доволі складна і розроблялася більше чотирьох років.

Взагалі, розробка 3D-ігор цікава тим, що задачі, які доводиться виконувати дуже різні: графіка, фізика, UI, геймплей – ніколи не знаєш, чим доведеться займатись завтра – розробляти код фантастичного шутера чи середньовічної стратегії. Дуже цікаво читати відгуки у журналах та на форумах про гру, в розробці якої ти брав участь.

Зараз я працюю над проектом Warface від Crytek, що використовує потужний двигун CryEngine3. Це інноваційний онлайн-шутер з високою реалістичністю, що буде поширюватися на основі free-to-play бізнес-моделі. Це захоплюючий досвід!

Навчання у Комп’ютерній Академії ШАГ

Навчання у ШАГу я обрав через те, що програма навчання завжди актуальна вимогам часу. В більшості вишів з цим, на жаль, все досить сумно, тому вибір для мене був очевидним. Я навчався на напівстаціонарній формі навчання. Для мене навчання відрізнялося тим, що потрібно було в основному працювати самостійно над завданнями, які я отримував щотижня. І опрацьовувати викладений матеріал. Практично все, що вивчалося в Академії в тому чи іншому плані було корисним і все згодилося у роботі, за це я дуже вдячний викладачам та усій  Комп’ютерній Академії ШАГ. Роль знань, що були отримані там, важко переоцінити!

Поради майбутнім студентам

Усім майбутнім студентам Академії хотів би порадити сумлінно вчитися, шукати свою улюблену справу, яка буде приносити не тільки прибуток, але й задоволення. Це дуже важливо для досягнення успіху.

Тим хто ще вагається – порада: не важливо, чи навчаєтесь ви десь ще, чи вже давно закінчили виш. Якщо ви хочете отримати якісні знання та перспективну професію або відчуваєте, що наявних знань з програмування, дизайну чи адміністрування вам не досить – сміливо вступайте до Комп’ютерної Академії ШАГ.